Talentdagen bij basisschool Pendula

- Brede Talentontwikkeling – De Talentdagen bij basisschool Pendula
Op 19 februari vond bij Basisschool Pendula in Tilburg de kick-off plaats van de pilot ‘Brede Talentontwikkeling – De Talentdag’. Voor de NDE-hub was dit ook een heuglijk moment aangezien wij als NDE-hub een mooie bijdrage hebben mogen leveren aan de totstandkoming. Namelijk door 7 aanbieders aan de school te verbinden.
Tijdens de talentdag gaan de leerlingen van cluster 5 en 6 workshops volgen die gekoppeld zijn aan het thema Groei & Leven (Natuur). En dit elke maandag voor een periode van 6 tot 8 weken! Hoe tof!
De pitches die de aanbieders tijdens de kick-off gaven, boden de leerlingen de gelegenheid om kennis te maken met de verschillende workshops. Daarna mochten zij hun voorkeur aangeven. Lekker aan de slag in de schoolmoestuin, op zoek naar de natuur in de wijk of misschien juist op excursie bij een heuse boerderij. Voor ieder wat wils en met ruime aandacht voor de intrinsieke motivatie en interesses van de leerlingen.
De workshops worden gegeven door verschillende aanbieders van natuur- en duurzaamheidseducatie uit de regio Tilburg: Natuur om de Hoek (Natuurmuseum Brabant), IVN Tilburg, Un Bietje Groen (De WormenTuin, ZuiderZwam, FlowerWise), Klasseboeren (Meeveebedrijf Fonken), dierenpark De Oliemeulen, Oogst (moestuinmaker Marijke Starke).
Ook leerkracht Remco gaat workshops geven over biotopen. De NDE-hub hielp hem hierbij een beetje op weg door lesideeën en ondersteunende informatie aan te dragen.